Hned úvod utkání nabídl na obou stranách pár možností ke skórování. Bohužel pro jaroměřské se jako první v 10. minutě prosadil Savický. Na brankovou odpověď jsme nečekali dlouho a hned po pár sekundách se z dorážky prosadil Kroupa. Následovala série dvou vyloučení, kdy byl nejprve za nedovolené vrážení vyloučen Savický. O ani ne minutu později šel za stejný prohřešek pykat domácí Hašek. Těsně před koncem první třetiny musel kvůli zranění odstoupit domácí gólman Špaček, a nahradil ho v brankovišti jeho kolega Völgi. Toto střádní vlilo domácím hráčům novou krev do žil a před koncem 1.třetiny ještě poslal domácí do vedení Černý.

Druhá třetina přinesla hned v úvodu srovnání skóre, kdy se prosadil hostující Kourek. O 2 minuty později však po nešťastném zásahu bývalého jaroměřského brankáře doklepl míček do branky Kotrč. Následovala jaroměřská přesilová hra, v ní se bohužel jaroměřským florbalistům nepodařilo skórovat. Stav 3:2 tedy platil až do konce 2. třetiny.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá, Sokoli opět srovnali skóre, konkrétně se trefil Petržela. Netrvalo to však dlouho a vedení vrátil domácí pohotovou dorážkou Hofman. Před koncem třetí třetiny bohužel Pardubice srovnali skóre a když zazněla siréna, následovalo prodloužení.

Prodloužení se od nové sezóny hraje 3 na 3 avšak pro oba týmy platí, že nesmí odvolat brankáře. Prodloužení po lehce diskutabilním zákroku u mantinelu rozhodli hosté. A odvezli si tak vítězství v prodloužení.

Komentář trenéra domácí Martina Klapky: Těžký a tvrdě odbojovaný zápas proti těžkému soupeři na stejném hřišti, jehož závěr jsme neměli ve svých rukou. Děkuji divákům a soupeři za zápas.

Komentář trenéra hostí Martina Zozuláka: Strašně těžký zápas proti extrémně motivovanému soupeři. Bohužel jsme bojovali celý zápas nejen soupeřem ale taky s povrchem, který všem našim hráčům dělal problémy. Pozitivní je pro nás přístup, nasazení a touha hráčů dnes vyhrát. Stejně tak jsme ve hře měli spoustu dobrých prvků z tréninku.Celkově jsem dnes spokojen, zásadní je pro mě způsob jakým jsme k výsledku došli než výsledek samotný.

TJ Sokol Jaroměř - SOKOL Pardubice 4:5p
branky:
10. Daniel Kroupa, 20. Petr Hofman, 25. Pavel Kotrč, 55. Petr Hofman - 10. Jan Savický, 21. Lukáš Kučera, 46. David Petržela, 58. Přemek Pakosta, 62. Přemek Pakosta; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Šimon Špaček 11, Dušan Völgyi -1, Šimon Špaček 8, Dušan Völgyi 14 - Jiří Veinfurter 19, Karel Aubus 18; po třetinách: 2:1, 1:1, 1:2, 0:1;