Jednalo se o utkání 20.kola 3.florbalové ligy mužů - divize II. Utkání tehdy skončilo vítězstvím Pardubických 5:2. Podobně skončil i první duel stejné sezóny 1999/2000, kdy náš soupeř zvítězil 8:3. I tyto porážky mimo jiné stály za naším prvním pádem do 4.nejvyšší soutěže. Z této neblaze památné sezóny pro vás máme ještě několik zajímavých statistik. V kanadském bodování tehdy v jaroměřském dresu vyčníval Jirka Novotný z 26 body (23+3) z 20 utkání. V této sezóně druhým rokem nastupoval za muže dnes stále ještě aktivní Jakub Kubina, který si připsal 7 bodů za 3 branky a 4 asistence. V hodnocení rozhodčích, které tehdy poskytovali kapitáni obou družstev po skončení každého utkání, obsadila druhé místo jaroměřská dvojice Jaroslav Marks - Petr Rezek. A jedno vítězství na konec! V trestech hráčů obsadil příčku nejvyšší Kamil Munzar, který ke svým pěti standardním "dvojkám" přidal ještě dvě "desítky" a taky jednu červenou kartu.

Vraťme se ale do současnosti, čeká nás utkání druhého kola Poháru Českého florbalu. Oba čtvrteční soupeři mají za sebou první utkání, ve kterých se jim dařilo různě. Zatímco jaroměřští Sokolové drželi se svým soupeřem z Brna krok jen první polovinu utkání a podlehli mu 2:6 (více čtěte ZDE), tak pardubičtí Sokolové měli otěže utkání se START98 Kunratice pevně ve svých rukách a po 6 brankách v závěrečné třetině zvítězili 11:3. Bodově se utkání nejvíce vydařilo dvojici Adam Šmíd a David Petržela, kteří oba zaznamenali hattrick a k tomu přidali jednu asistenci. Trenér Pardubic okomentoval utkání takto: "První dvě třetiny z naší strany plné chyb, které ve hře mít nechceme. Do poslední třetiny se nám povedlo je odstranit a hra vypadala úplně jinak. Každopádně máme dostatek materiálu na rozebrání a spoustu práce před sebou."

SOKOL Pardubice - Start98 Kunratice 11:3
branky:
18. David Petržela, 18. Lukáš Kučera, 19. Vojtěch Kaluža, 29. Marek Weinelt, 35. David Petržela, 41. Adam Šmíd, 43. Adam Šmíd, 44. Adam Šmíd, 54. Lukáš Kučera, 56. Jan Savický, 58. David Petržela - 21. Vojtěch Plaček, 36. Patrik Chládek, 39. Ivan Pergler; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 4:5; využití: 3:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Martin Haleš 13, Martin Haleš 8, Martin Haleš 6 - Jan Hartman 3, Jan Hartman -1, Jan Hartman 3; po třetinách: 3:0, 2:3, 6:0;

Přijďte podpořit jaroměřské hráče v Sokolském derby. Zvlášť pikantní souboj to bude pro trojici hráčů Michal Janeček, Daniel Škeřík a Filip Krigovský, kteří v průběhu minulé sezóny přišli právě z Pardubic.

Začínáme ve čtvrtek 20.srpna v 19:00 v hale ASVAJ. Těšíme se na Vás!

Vzhledem k aktuálně platnému Mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví z 23.7.2020 je nutné, aby všichni návštěvníci našich utkání měli roušku nebo jiný ochranný prostředek dýchacích cest.

"...zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to na hromadných akcích uvedených v bodu 1. s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, konaných ve vnitřních prostorech staveb..."