Utkání začalo podobně jako mnoho předchozích, nikterak špatně, naopak, dá se říct, že ideálně. V osmé minutě zvyšoval Krigovský na 0:2, když využil přesilovou hru. Jenže podobně úspěšní byli i domácí a ve 22. minutě bylo srovnáno, když potrestána byla vyloučení Hofmana i Výborného. Další průběh druhé třetina přinesl brankovou přetahovanou, kdy za delší konec tahali znojemští, ale víc než do dvoubrankového náskoku se nedostali. Ve čtyřicáté minutě pak srovnával opět Krigovský na 5:5.

Třetí třetina vypadal z pohledu branek obdobně jako druhá, jen s tím rozdílem, že soupeři si role vyměnili. V 55.minutě zvyšoval Hašek na 6:8 a některým fanouškům zaplesalo srdce s nadějí "že by snad tentokrát"... Ale jak praví klasik, nechval dne před večeří, a platilo to 100%. Nejprve se nechal zbytečně vyloučit Hrobský a domácí snížili na rozdíl jediné branky. Do konce utkání chybělo necelých pět minut. V závěru sáhli Laufaři k poweplay a 41 vteřin před koncem propálil Völgyiho Procházka.

Šlo se do prodloužení. V něm drželi míček na svých florbalkách jaroměřští, ale Blažka v domácí brance prakticky neohrozili. Naopak po získání míčku vyslal Šrámek dlouhou přihrávkou do protiútoku Maška a ten tváří v tvář přelstil jaroměřského beka tvrdou střelou rozhodl o tom, že druhý bod zůstáva ve Znojmě.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Jaroměř 9:8p
branky:
18. Jiří Šrámek, 22. Tomáš Kucharič, 24. Martin Ďuriška, 27. Jan Novák, 37. Pavel Palát, 52. Tomáš Kucharič, 56. Tomáš Kucharič, 60. Vojtěch Procházka, 61. Petr Mašek - 3. Michal Nožička, 8. Filip Krigovský, 31. Tomáš Hejzlar, 35. Michal Nožička, 40. Filip Krigovský, 45. Daniel Kroupa, 55. Lukáš Bauer, 55. Petr Hašek; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 1:3; využití: 3:1; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 22 - Dušan Völgyi 29; po třetinách: 1:2, 4:3, 3:3, 1:0;